Dolar $
8,59
%-0.11 -0.01
Euro €
10,11
%-0.18 -0.02
Sterlin £
11,80
%-0.30 -0.04
Altın
499,49
%-0.38 -1.92
SON DAKİKA

"İslam'dan arındırma bakanlığı"

Yıllardır aynı şeyleri tartışıp durduk ama yine dönüp dolaşıp yine başa döndük. Teknoloji ilerledi insanlar uzay çağını yaşarken başka gezegenler aradığı ve uzay istasyonlarının kurulduğu medeniyetlerin çağ atladığı bir dönemde dönüp dolaşıp bizim aynı konuları konuşmaktan yerimizden saymaktan öteye gidemez olduk.

Bu zihniyetteki insanlar, dünya ne kadar çağ atlasa da aynı geri kafalı zihniyete sahip olmaya devam edecekler. 

İslam düşmanlığı dünyanın her yerinde yaşanıyor. Müslüman ülkelerinde ve Türkiye’de de yaşanmaya devam ediyor. Her gün yeni bir haberle karşı karşıya kalıyoruz. Almanya ‘da Kanada ‘da birçok aileler Müslüman oldukları için katlediliyor. Geri kafalı zihniyetteki insanlar olduğu sürece karşılaşmaya devam edeceğiz. 

Adaletiyle, insan hakları sistemiyle özgürlükleriyle övülen ülkeler ırkçılık ve ayrımcılık yaparak islamofobi düşmanlığını yaymaya devam ediyorlar. Bunun öncülüğünü çeken de Fransa’nın Cumhurbaşkanı Macron’nun getirmek istediği, kamusal alanda başörtü yasağı,18 yaş altının kamuya açık alanlarda başörtü takmaması maddeler senatoda kabul edilmiş durumda… Diğer bir faşizm düşünceye sahip olan ülke ise Almanya aynı şekilde kamu alanında başörtü kelimesini kullanmadan üstü kapalı bir şekilde kılıf hazırlayarak kamusal alanda başörtü yasağı getirme hazırlığında...

Hollanda’da ise aşırı sağcı olan Wilders’in seçim vaadi ise “İslam’dan arındırma bakanlığı” kuracak kadar ileriye gitti. Peygamber efendimize hakaret eden, cumhurbaşkanımıza karikatürlerle alay eden Müslümanları kışkırtarak birbirine düşürmeye çalışan faşist ırkçı bir zihniyete sahip biri oy alarak üçüncü Parti olarak meclise girdi. Özgürlükler ülkesi olarak gördüğünüz Avrupa’ya gitmek isteyenlerin oralara gittiğinde Müslüman olduğunuz bilindiğinde özgürlüğünüzde bitebilir. Yaşanacaklara da hazırlıklı olun. 

Bu tarz olaylar maalesef kendi ülkemizde de yaşanmaya devam ediyor. Yüzde seksenin Müslüman Türkiye’de yıllardır yaşanan ve bitmeyen ırkçı ayrımcı zihniyet devam ediyor. Akademisyen Neşe Nur Akkaya arkadaşı ile parkta oturuyorken 28 Şubat zihniyetli Eray Çakın adlı kişi ilk sözlü tacizlerde bulunup “ Gidin buradan sizin gibileri burada istemiyoruz. Çok istiyorsanız Gazi Osmanpaşadaki parka gidin diyor.” Hıncını alamamış ki bir bayana tekme tokat girişerek bayıltana kadar devam ediyor. Şimdiye kadar hakaretleri dinleyip suspus oturup kabullenmesini istediklerine alıştıkları için kendi hakkını savunmaya kalktığında tek yaptıkları hakaret küfür şiddete başvuruyorlar. Bu zihniyetin derdi insanları ayrıştırmak bölmek kaos oluşturmak milletimizi bölüp parçalamak kimseyi olduğu gibi kabullenemiyorlar. Kadına yapılan saldırılarda sosyal medyayı ayağa kaldıran medya gündemine taşıyanların bu olayda sessiz kalması insan ayrımcılığının işin içine başörtüsü girene kadar olduğunu gösteriyor.