Dolar $
32.39
%0.14 0.04
Euro €
34.43
%-0.63 -0.21
Sterlin £
40.36
%-0.53 -0.21
Çeyrek Altın
4016.82
%-1.18 -47.3
SON DAKİKA
Hibya Haber Ajansı | İŞ DÜNYASI Pazartesi 11 Mart 2024 15:03

NEXANS'IN POLONYA VE LÜBNAN OPERASYONLARINA TÜRK CEO KURTİŞ LİDERLİK EDECEK

2020 yılından beri Nexans Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü olarak görev yapan Atilla Kurtiş, yeni dönemde mevcut görevine ek olarak Polonya ve Lübnan'da Nexans'ın elektrifikasyon dönüşümüne liderlik edecek.

Nexans'ın Polonya ve Lübnan operasyonlarına Türk CEO Kurtiş liderlik edecek

Atilla Kurtiş, 2020 yılından bu yana Nexans Türkiye ve Orta Asya'nın yönetiminin liderliğini üstlenerek hem yurtiçi pazarda hem de ihracat alanında kaydettiği önemli başarılarla şirketin sektördeki lider konumunun pekiştirilmesinde kritik bir rol oynadı. Görevlendirme, grubun Avrupa ve Ortadoğu'daki varlığını daha da pekiştirmeyi ve operasyonel verimliliği artırmayı hedefliyor. Kurtiş, bu yeni rol ile yıllık 450 milyon euro hacim ve yaklaşık bin kişilik çok uluslu bir ekipten sorumlu olacak.

Nexans’ın bu adımı, aynı zamanda şirketin global ölçekte, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanındaki liderliğini pekiştirmek adına atılmış stratejik bir hamle olarak görülüyor.

Dünyada 41 ülkede operasyon, 7,8 milyar euro gelir

Kablo pazarının lider tedarikçilerinden Nexans, dünya genelinde 41 ülkede sürdürdüğü operasyonları ile elektrifikasyonun geleceğine yön vermek üzere stratejik bir büyüme süreci içerisinde yer alıyor. Son olarak, Nexans, geçtiğimiz günlerde 2023 yılı global bilançosunda yıllık 7,8 milyar euro satış ve 665 milyon euro düzeltilmiş FAVÖK ile tarihin en yüksek seviyelerine ulaştığını açıkladı.

Denizli ve Tuzla’dan 50 ülkeye ihracat

Nexans Türkiye ise, İstanbul Tuzla ve Denizli'deki fabrikaları ve AR-GE merkezlerinde görev alan 500'ün üzerinde çalışanı ile gerçekleştirdiği üretimin yüzde 60’ını, Avrupa başta olmak üzere 50'den fazla ülkedeki 100'den fazla müşteriye ihraç ederek global pazarda etkin bir varlık gösterdi.

“Elektrifikasyonun geleceği için yenilikçi çözümlerimize devam edeceğiz”

Atilla Kurtiş, yeni görevleri hakkında yaptığı açıklamada, "Nexans Grubu'nun, Polonya ve Lübnan operasyonlarının yönetimini bana emanet etmesi, büyük bir onur ve sorumluluk. Bu yeni görevimle birlikte, Türkiye, Polonya ve Lübnan'daki operasyonları daha entegre ve sinerjik bir biçimde yönetmeyi amaçlıyorum.” dedi.

Nexans Türkiye olarak, elektriğin dağıtımı ve kullanımından mobilite çözümlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet verdiklerine dikkati çeken Kurtiş, “Bu başarımız, sadece stratejik hamlelerimizin değil, aynı zamanda çalışanlarımızın özverisi ve adanmışlığı sayesinde mümkün olmuştur. Elektrifikasyonun geleceğine yön verme vizyonumuzla, Nexans'ın global pazardaki konumunu daha da güçlendirerek müşterilerimize yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunmaya devam edeceğiz." diye konuştu.


ABONE OL