Dolar $
32.73
%-0.17 -0.05
Euro €
35.09
%-0.29 -0.1
Sterlin £
41.5
%-0.44 -0.18
Çeyrek Altın
3923.33
%-0.2 -7.78
SON DAKİKA
Mustafa YAŞAR | Kültür - Sanat - Magazin Perşembe 23 Mayıs 2024 20:41

SHōGUN SEVERLERE MÜJDELİ HABER ERKEN GELDİ

"Yılın en iyi dizisi", "muazzam bir başyapıt", "sadece bu senenin değil, ekranı ışıldatan tüm zamanların en iyi dizisi", "bu senenin şu ana kadarki en iyi performansları", "yalnızca bir yeniden uyarlama değil, bir keşif… gerçek bir başyapıt." Time, Forbes ve Collider başta olmak üzere tüm dünyada önde gelen basın mecraları tarafından bu betimlemelerle nitelendirilen ve sezonun en çok konuşulan dizisi olan 'Shōgun' severlere müjdeli haber erken geldi. Dizinin iki yeni sezonu daha seyircilerle buluşacak.

Shōgun severlere müjdeli haber erken geldi

James Clavell’in çok satan romanından uyarlanan dizi ‘Shōgun’ efsanesi iki sezon daha tüm dünyayı etkisi altına almaya devam edecek. İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve Disney+’ta yayınlanmasıyla birlikte 9 milyonluk izlenme sayısına ulaşan yapımın yeni sezonlarının yazımına bu yaz başlanacak. 

 

‘Shōgun’, 1600 yılında, yüzyıla şekil veren bir iç savaşın başlangıcında Japonya’da geçiyor. Hiroyuki Sanada’nın yapımcılığını üstlendiği dizide, Vekiller Konseyi’ndeki düşmanları ona karşı birleşirken, hayatı için savaşan Lord Yoshiii Toranaga’nın hikayesine tanıklık ediyoruz. 

 

Gizemli bir Avrupa gemisinin, yakındaki bir balıkçı köyünde karaya oturmuş halde bulunduğu dizide, geminin İngiliz pilotu John Blackthorne, Toranaga’nın güç dengelerini değiştirmesine yardımcı olabilecek ve Blackthorne’un düşmanları olan Cizvit rahipleri ile Portekizli tüccarların güçlü nüfuzunu yerle bir edebilecek sırlar taşımaktadır. 

 

Göz dolduran prodüksiyonu, çarpıcı senaryosu ve oyunculuk performanslarıyla izleyicileri büyüsü altına alan dizide John Blackthorne’u canlandıran Cosmo Jarvis’in yanı sıra Japonya’nın en ünlü oyuncularından Hiroyuki Sanada başrolleri arasında yer alırken yapımcı koltuğunda da oturuyor.  

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR