Dolar $
32.65
%-0.43 -0.14
Euro €
35.03
%-0.5 -0.17
Sterlin £
41.44
%-0.63 -0.26
Çeyrek Altın
3919.76
%-0.29 -11.3
SON DAKİKA
Cansu AKARCA | Bankacılık Perşembe 23 Mayıs 2024 20:26

GARANTİ BBVA TÜRKİYE'NİN İLK BİYOMETRİK KREDİ KARTI BONUS PLATİNUM BİYOMETRİK KARTI KULLANIMA SUNDU

Ülkemizde dijital ödeme sistemlerinde yenilikçi çözümleriyle öncü rol üstlenen Garanti BBVA, Türkiye'nin ilk biyometrik doğrulama özelliğine sahip kartını, Bonus Platinum Biyometrik Kartı kullanıma sundu. "Çağ atlatan bir teknoloji" olarak lanse edilen ve ödeme sistemlerinde öncü bir teknolojiyle tasarlanan Bonus Platinum Biyometrik Kart ile kullanıcılar ödemelerini parmak izi okutarak, hızlı, şifresiz ve güvenle gerçekleştirebiliyor, temassız ödemelerde limitlere takılmadan güvenli ödemenin ayrıcalığını yaşıyorlar.

Garanti BBVA Türkiye'nin ilk biyometrik kredi kartı Bonus Platinum Biyometrik Kartı kullanıma sundu

Bonus Platinum Biyometrik Kart’a Garanti BBVA İnternet ve Mobil Bankacılık kanallarından, BonusFlaş uygulamasından, Banka şubeleri ve çağrı merkezi üzerinden başvurulabiliyor. Kart sahipleri, Bonus Platinum Biyometrik Kart ile birlikte verilen parmak izi tanımlama kiti ile birkaç basit adımda kartlarına parmak izini tanımlıyorlar. Alışveriş esnasında da kartlarını POS cihazının temassız alanına yaklaştırıp parmaklarını kart üzerindeki sensöre yerleştirerek, parmak izinin doğrulanmasıyla ödemelerini saniyeler içinde, şifre girmeden tamamlayabiliyorlar. Böylelikle, kart sahipleri bir taraftan Bonus’un bol bonuslu kampanyalarından ve taksit dünyasından faydalanırken, diğer yandan da Türkiye’de bir ilk olan güvenli biyometrik ödeme deneyimini yaşıyorlar.

 

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ)  Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çağrı Süzer “Ülkemiz ödeme sistemleri alanında dünyanın en ileri teknolojilerini sunmakta. Biz de Türkiye’nin en büyük ödeme platformlarını yıllardır keyifle müşterilerimizle buluşturuyoruz. Sunduğumuz inovatif ürün ve hizmetlerle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak her zaman en büyük önceliğimiz. 2010 yılında yine ilk kez Garanti BBVA’nın sunduğu temassız ödeme teknolojisi, pandemi ile birlikte giderek bir alışkanlığa dönüştü ve ilk tercih oldu. Ancak bugün Türkiye’de ayda ortalama 146 milyon kart işlemi halen şifre girilerek gerçekleşiyor. Ödemeler dünyasında her zaman dönüşüme öncülük eden, inovasyonu odağına alan ve kullanıcılarını sayısız yenilikle tanıştıran Garanti BBVA Ödeme Sistemleri olarak Bonus Biyometrik kart ile müşterilerimizi yepyeni bir teknolojiyle buluşturuyoruz. Artık ülkemizde alışverişlerde şifre yerine parmak iziyle ödeme dönemi başlıyor. 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR