Dolar $
15,63
%0.29 0.05
Euro €
16,26
%0.24 0.04
Sterlin £
19,12
%-0.01 -0.00
Altın
916,37
%-0.62 -5.76
SON DAKİKA
Eğitim Cuma 28 Ocak 2022 02:41

EĞLENEREK İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN

Dil öğrenmek herkes için önemli. Özellikle İngilizce öğrenmek günümüzde artık her yaştan, her meslekten insan için bir zorunluluk haline geldi.

Eğlenerek İngilizce öğrenmek mümkün

Bir global markanın yeni çıkan ürününü Türkiye’ye gelmeden online sipariş etmek için İngilizce okuyup yazmak şart. Kültür sanat olaylarını ve bilim dünyasındaki yeni buluşları hakkıyla takip edebilmek için de. Uluslararası dating sitelerinde başka ülkelerden arkadaşlarla yazışabilmeniz için dahi İngilizce bilmeniz gerekli. 

İstatistiklere göre Türkiye’de bugün İngilizce öğrenmek isteyen tam 20 milyon kişi var. Bunun yollarıysa uzun, zahmetli ve çok pahalı, bu işe ciddi bir bütçe ve zaman ayırmak gerekiyor. Ama İngilizce öğrenmenin en hızlı, en pratik ve en etkili yolu da var. 

“Eğlenerek 12 Buçuk Günde İngilizce Öğrenmek İster misiniz?” kitabı, İngilizceyi iki haftadan da kısa bir sürede öğretebiliyor. 

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan kitapla hedeflenen, nüfusun yüzde 84’ünün İngilizce anlayıp konuşmasını sağlamak, Türkiye’nin yabancı dil seviyesini en üst noktaya çekmek, ticaretten eğitime, kültürden bilime her platformda dünyayla tam entegre, çağdaş bir Türkiye’yi mümkün kılmak olarak açıklanıyor. 

Ünlü dilbilimci Paul Nation'ın araştırmalarına göre İngilizcede en sık kullanılan bin kelimenin öğrenilmesiyle, konuşmaların yüzde 84.3’ünü, romanların yüzde 82.3’ünü, gazete haberlerinin yüzde 75.6’sını ve akademik metinlerin yüzde 73.5'ini anlamak mümkün. Hele üzerine İngilizcede en çok kullanılan 2000 kelime de eklendiğinde anlama oranı yüzde 90’lara ulaşıyor. 

Kitapta İngilizcede sık kullanılan bu bin kelime, en etkili görsel hafıza teknikleriyle hazırlanmış karikatürler aracılığıyla öğretiliyor.