Dolar $
32.19
%0 0
Euro €
34.91
%0.14 0.04
Sterlin £
40.88
%-0.24 -0.1
Çeyrek Altın
3943.88
%-2.03 -80.55
SON DAKİKA
Göksel ÇAKIR | KİTAPLAR ARASINDA Salı 14 Mayıs 2024 12:33

STENDHAL'DAN BİR KADININ, AŞKIN PEŞİNDE SUÇA SÜRÜKLENME HİKâYESİ

19. yüzyılın en büyük romancılarından Stendhal'ın okul yıllarında tanıştığı birinden esinlenerek yazdığı Mina de Vanghel, Can Yayınları etiketiyle raflarda! Hayatın gerçekleriyle yetinmeyecek kadar tutkulu bir kadın karakterin, aşkı uğruna yaptıklarını anlatan eser, ilgi çekici konusu ve akıcı anlatımıyla bir solukta okunuyor.

Stendhal'dan bir kadının, aşkın peşinde suça sürüklenme hikâyesi

Genç bir Alman soylusu olan ve Fransa’da yaşayan Mina de Vanghel, evli bir adama âşık olur. Tutkusunu ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar yaşamak niyetindedir. Âşığının evliliğini yıkmak için çiftin etrafına bir adam yollar. Kadını baştan çıkarıp evliliği, aşkına bir engel olmaktan çıkaracaktır. Ancak bu tehlikeli aşk oyunu yerini hastalıklı bir saplantıya bırakır ve kadın kahramanı deliliğe hatta suç işlemeye sürükler… 

 

Mina de Vanghel, Kızıl ile Kara, Parma Manastırı kitaplarıyla zihinlere kazınan, 19. yüzyılın usta kalemi Stendhal’ın keyifle okunan eserlerinden biri. Aslında yazarın okul yılları sırasında tanıştığı birinden ilham alarak yazdığı kitaba adını da veren Vanghel, Stendhal’ın yarım bıraktığı “Pembe ve Yeşil” eserinde de yer alıyordu. 

 

 

Mina de Vanghel’de yazar, büyük ruhların vücut bulduğu, tutkulu bir kadın karakterin hikâyesini anlatıyor. Aşkın güzellikleri, umutları ve yanılsamaları üzerine keskin, derin bir anlatı sunarken, insanları deliliğe hatta suça itebilecek kadar güçlü olabileceğini de gösteriyor. İlgiyle ve keyifle okunan kitap, Can Yayınları etiketiyle raflarda! 

ABONE OL