Dolar $
33.05
%0.66 0.21
Euro €
36.14
%0.73 0.26
Sterlin £
42.98
%0.79 0.33
Çeyrek Altın
4192.19
%0.52 21.53
SON DAKİKA
Ahmet Muammer GÜNGÖR | KİTAPLAR ARASINDA Çarşamba 03 Temmuz 2024 18:16

PUŞKİN'İN EN ÜNLÜ ESERLERİNDEN YÜZBAŞI'NIN KIZI CAN YAYINLARI'NDA!

Rus edebiyatının usta isimlerinden Aleksandr Puşkin'in en önemli eserlerinden olan ve ilk kez 1836 yılında yayımlanan Yüzbaşının Kızı, Büyük Katerina döneminde Kazakların Rus imparatoriçesine karşı ayaklandığı dönemde geçen gerçekçi hikâyesiyle Can Yayınları etiketiyle okurla buluşuyor. Pugaçov Ayaklanması'nın arka planında geçen dokunaklı bir aşkın hikâyesini konu alan bu klasikleşmiş eser hem bir peri masalı hem de heyecan verici tarihi bir roman.

Puşkin'in en ünlü eserlerinden Yüzbaşı'nın kızı Can Yayınları'nda!

Puşkin’in en ünlü eserlerinden biri olan Yüzbaşının Kızı, Can Klasik dizisinde okurla buluşuyor. 

Bir soylu olan Pyotr Andreyeviç Grinyov’un ağzından, günlüğüne yazdığı anıları üzerinden askerî görevini icra etmek üzere gönderildiği Belogor Kalesi’nde başına gelen olayları anlatan roman, Büyük Katerina Dönemi’ndeki ünlü Kazak isyanının gerçekçi bir resmini çiziyor. Hem Pugaçov Ayaklanması’nı hem de bu isyanın arka planında geçen dokunaklı bir aşk ve kurtuluş hikâyesini konu alan eser, günümüze dek uzanan heyecanlı hikâyesiyle zamana karşı adeta meydan okuyor.

Puşkin’in kurgusal ama aynı zamanda tarihsel temellere dayanan bu klasikleşmiş romanı, okuyucuya olayları başka bir noktadan gözlemleme olanağı sunacak.

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR