Dolar $
8,59
%-0.11 -0.01
Euro €
10,11
%-0.18 -0.02
Sterlin £
11,80
%-0.30 -0.04
Altın
499,49
%-0.38 -1.92
SON DAKİKA
İnşaat ve emlak Cumartesi 12 Haziran 2021 02:34

DEDELER TORUNLARINA İMALATHANE SATIN ALIYOR

Demir Eko-San Sanayi Sitesi projesinde torunlarına miras bırakmak için yatırım yapan yatırımcıların ağırlık kazandığını söyleyen Demir Grup Başkanı Hamit Demir, "6 aylık bir sürede yaklaşık yüzde 40 satış bandına ulaştık. Projemiz, bu sürede yüzde 20 prim yaptı" dedi

Dedeler torunlarına   imalathane satın alıyor

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe 37 yılın getirdiği köklü tecrübeyle önemli projelerin mimarı Demir Grup, pandemi koşullarına rağmen son projesi Demir Eko-San Sanayi Sitesi’nin yaklaşık yüzde 40’ının satışını tamamladı. Proje lansmana çıktığı 6 ayda yatırımcısına yüzde 20 prim kazandırdı. 800 milyon liralık yatırımla, Çorlu 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde, 242 bin 400 metrekarelik alan üzerinde iş ve yaşam merkezi olarak konumlanan projenin, 2022 yılına kadar en az yüzde 100’ü aşan bir prim yapması bekleniyor.

Yüzde 35 geri alım garantisi 

Ağırlıklı olarak toplu alımların gerçekleştiği projede, torunlarına miras bırakmak için yatırım yapan yatırımcıların olduğunu belirten Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Projemizin sağladığı yüksek prim potansiyeli yatırımcıları cezbediyor. Müşterilerimiz 2 yer birden alıyor ya da 1 yer alıp sonrasında tekrar 2’ncisini satın alıyor. Türkiye’nin ileri gelen iş insanlarından toplu satın almalar oldu. 5-6 kurumsal firma ile anlaşma sağladık. Bir yatırımcımız tüm torunlarına 1’er adet imalathane aldı” dedi. Demir Eko- San Sanayi Sitesi ile inşaatta elde ettikleri 37 yıllık köklü tecrübeyi enerji sektöründeki üstün güçleriyle birleştirerek ekolojiyi merkezine alan bir organize sanayi bölgesi yatırımına imza attıklarını vurgulayan, “Projemizde lansmana çıkmamızla beraber yoğun bir talep oluştu. Pandemi koşullarında kısıtlı çalışma saatlerimiz olmasına rağmen, satışlarımız ciddi oranda arttı. 6 aylık bir sürede yaklaşık yüzde 40 satış bandına ulaştık. Projemiz, bu sürede yüzde 20 prim yaptı. Özellikle kurumsal firmalardan büyük talep geliyor. Avrupa merkezli firmaların Trakya bölgesi satış, teknik servis ve bakım onarım noktalarını projemize taşımaları yönünde bir eğilimi oluştu. Bu minvalde anlaşma sağladığımız 5-6 kurumsal firma mevcut” diye konuştu.  Projenin İstanbul’un Avrupa’ya açılan kapısı olarak sahip olduğu merkezi konumu, Kanal İstanbul projesine yakınlığı ve üst düzey donanımı ile “Geleceğin Kazandıran Projesi” olarak tanımlandığını ifade eden Hamit Demir, “Tüm Demir Grup projelerinde olduğu gibi Demir Eko- San Sanayi Sitesi projesinde de sunduğumuz peşin alımlarda, teslimde yüzde 35 geri alım garantisi kampanyamıza çok güzel dönüşler aldık. Yatırımcılarımız, kampanyamızı oldukça avantajlı buldu. Satışlarımızı tetikleyici bir adım atmış olduk” dedi. Projenin kendini 10 yıl gibi kısa bir sürede amorti ettiğine değinen Hamit Demir, , “İnşaatın yüzde 40 seviyesini tamamlandık. Teslimler 2022 Ağustos'ta başlayacak. Teslimlerin başlayacağı tarihe kadar en az % 100’ü aşan bir prim bekliyoruz. Projemiz sadece yatırımcısına değil, yer aldığı bölgeye de katma değer sunuyor. Projemizle beraber Çorlu 1. OSB’de arsa fiyatlarında yüzde 50’ye yakın artış yaşandı” dedi. Demir Eko- San Sanayi Sitesi olarak çok sayıda iş koluna ev sahipliği yapacaklarına değinen Hamit Demir, şu açıklamada bulundu: 

Gurbetçi ilgisi yoğun 

 

“Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösterdiğimiz için elektrik, otomasyon, ambalaj, etiket, plastik sektörlerinden döküm, galvanize kadar geniş bir yelpazemiz var. Bu geniş yelpaze bizlere satış konusunda da aynı çeşitliliği sağladı. Şu ana kadar satışların yüzde 50’sini kullanıcılara, yüzde 50’sini yatırımcılara yaptık. Şirket olarak diğer projelerimizde 65 ülkeye satış gerçekleştiriyoruz, Eko-San Sanayi Sitesi projemiz çevre dostu sürdürebilir bir proje olması nedeniyle de Avrupa’nın dikkatini çok çekti. Avrupa’da da ikamet eden gurbetçilerimize gerçekleştirdiğimiz satışlar var. Hatta bu gurbetçilerimiz, komşusunu, yakınını da projemizden yatırımına teşvik ediyor. Hollanda’da et üretimi yapan bir yurttaşımıza 1200 metrekare satış gerçekleştirdik.”