Dolar $
33.05
%0.66 0.21
Euro €
36.14
%0.73 0.26
Sterlin £
42.98
%0.79 0.33
Çeyrek Altın
4192.19
%0.52 21.53
SON DAKİKA
Hibya Haber Ajansı | Havacılık Pazar 23 Haziran 2024 11:00

BAKAN KACIR: ROKETÇİLERİMİZ ŞAMPİYON OLDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Spaceport America Kupası roket yarışmasındaki 10 bin feet kategorisinde birinci olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vefa Takımı'nı kutladı.

Bakan Kacır: Roketçilerimiz şampiyon oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Spaceport America Kupası roket yarışmasındaki 10 bin feet kategorisinde birinci olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vefa Takımı’nı kutladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İTÜ Vefa Takımı’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düzenlenen Spaceport America Kupası roket yarışmasında, 83 takımın yarıştığı 10 bin feet kategorisinde birinci olduğunu duyurdu.

Kacır, Princeton, Stanford, George Washington University gibi okulları geride bırakan İTÜ Vefa Takımı’nı kutladı.

- "Gurur duy Türkiye"

"Gurur Duy Türkiye" etiketiyle sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kacır şu ifadeleri kullandı:

"Roketçilerimiz şampiyon oldu.

İTÜ Vefa takımı; ABD’de düzenlenen, 20 ülkeden 152 takımın katıldığı Spaceport America Kupası roket yarışmasında, 83 takımın yarıştığı 10.000 feet kategorisinde 1. oldu.

Princeton, Stanford, George Washington University gibi okulları geride bırakan İTÜ Vefa Takımını yürekten kutluyorum."

- "Genç kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum"

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün de konuya ilişkin paylaşımında, "TEKNOFEST kuşağı Milli Teknoloji Hamlesi ile potansiyelini gerçekleştirmeye, başarısıyla ismini tarihe yazdırmaya devam ediyor. Başarılarıyla bizleri gururlandıran genç kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum." ifadesini kullandı.

- Bayraktar da tebrik etti

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da sosyal medya hesabından İTÜ Vefa Havacılık Takımı'nı tebrik ederek, "Efsanesiniz. Tebrikler... Köklerden göklere. TEKNOFEST kuşağı." paylaşımında bulundu.

TEKNOFEST'in resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da İTÜ Vefa Havacılık Takımı'nın TEKNOFEST şampiyonlarından olduğu anımsatılarak tebrik mesajı yayımlandı.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR