Dolar $
32.19
%-0 -0
Euro €
34.92
%0.16 0.05
Sterlin £
41.01
%0.01 0
Çeyrek Altın
3942.37
%-2.06 -82.04
SON DAKİKA
Hibya Haber Ajansı | GÜNCEL Pazar 12 Mayıs 2024 14:00

ALTAY, BULGARİSTAN'DA ÇEŞİTLİ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da ve Kırcaali şehrinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Altay,  Bulgaristan'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi

Başkan Altay görüşmelerin çok verimli geçtiğini ifade ederek “Türk dünyasında ve gönül coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımızla aramızdaki muhabbeti ve kardeşlik hukukunu daha da güçlendirmek için çalışıyoruz” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bulgaristan’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. 

Yunanistan’dan sonra Bulgaristan’da da çeşitli temaslarda bulunan Başkan Altay, ilk olarak Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, Büyükelçi Mehmet Sait Uyanık ile bir araya geldi. Bulgaristan Yüksek İslam Şura Başkanı Vedat Ahmed ve müftü yardımcılarıyla da görüşen Başkan Altay, ardından Kırcaali Çernooçene Belediye Başkanı Aycan Ahmed’i ziyaret etti. Daha sonra Çernooçene Merkez Camii’nde soydaşlarımızla bir araya gelen Başkan Altay son olarak Kırcaali eski Milletvekili Şabanali Ahmet’i de ziyaret etti.

 

ABONE OL