Dolar $
32.73
%-0.17 -0.05
Euro €
35.08
%-0.33 -0.11
Sterlin £
41.48
%-0.46 -0.19
Çeyrek Altın
3919.59
%-0.3 -11.47
SON DAKİKA
Göksel ÇAKIR | KİTAPLAR ARASINDA Cuma 07 Haziran 2024 10:24

ACI DOLU BİR YAŞAM ZAFERLE TAÇLANIYOR

Kölelik karşıtı edebiyatın kültleşmiş romanlarından Tom Amca'nın Kulübesi'ne ilham veren savaşçılardan biri olan Josiah Henson'ın gerçek hayat hikâyesini konu alan Şafağa Giden Yol, İnkılâp Kitabevi'nin yepyeni markası Gutenberg tarafından yayımlandı.

Acı Dolu Bir Yaşam Zaferle Taçlanıyor

İnkılâp Kitabevi’nin yepyeni markası Gutenberg etiketiyle okurlarıyla buluşan Şafağa Giden Yol, siyahi bir köle olarak doğduğu yaşamında verdiği özgürlük mücadelesi ve kölelik kurumunun kaldırılmasında oynadığı rolle adını insanlık tarihine yazdıran Josiah Henson’ın hayat hikâyesini anlatıyor. 

Acı Dolu Bir Yaşam Zaferle Taçlanıyor

18. yüzyılın son çeyreğinde siyahi bir köle olarak doğan ve kırk yıl sonra özgürlüğünü bizzat elde eden Josiah Henson’ın kendi elleriyle yarattığı şafağa ulaşmasının görkemli ama yürek burkan hikâyesini anlatan Şafağa Giden Yol, Jared A. Brock’un etkileyici anlatımıyla okurla buluştu. Henson’ın bir yandan büyük acılarla geçen bir yandan da zaferle taçlanan uzun yaşamına odaklanan eser, Amerika’nın vahşi kölelik yıllarının da sarsıcı bir anlatısını sunuyor. Türkçeye Halil Doğan Aydoğan tarafından kazandırılan Şafağa Giden Yol, İnkılâp Kitabevi’nin yepyeni markası Gutenberg etiketiyle okurla buluştu.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR