YENİ DÜNYA

KİTAPLAR ARASINDA Sal 11 Austos 2020 11:31

Yazar: Taner Aksel Epsilon Yayınları

Yeni Dünya

Permakültür nedir ve bize ne gibi faydalar sağlar? Kendi kendine yetebilen bir yaşam için kırsala taşınmak mı gerekir, bu konuda şehirdeki insanlar ne yapabilir? Kendi gıdamızı üretmek için illa bir araziye mi ihtiyacımız var? Balkonda, terasta, apartman bahçelerinde neler yetiştirebiliriz?

Taner Aksel, Yeni Dünya ile bu sorulara ve daha fazlasına bilimsel veriler ışığında cevaplar sunmakla kalmıyor; dengesi ve döngüsü bozulan dünya içinde, insanoğlunun kendi kendini soktuğu bu çıkmazdan kurtulabilmemiz için bir yol haritası da sunuyor. Üstelik önerilerini kişisel deneyimleri ve kolektif şekilde hayata geçirilen somut örneklerle destekleyerek sadece kırsaldakilere değil, sehirde yaşayanlara da sürdürülebilir bir hayata dönüşün mümkün olduğunu gösteriyor. 

Şehirde topluluk bahçelerinden ekoparklara, kırsalda ise eko-çiftlik tasarımlarından ölü toprağı canlandırmaya dek çeşitli uygulamalar ve çözümler sunan bu kitap, doğayla uyum içinde bir yaşama adım atmak isteyenler için harika bir elkitabı.