YEDİDEN YETMİŞE HERKESE EĞİTİM

Yerel Yönetimler 2021-03-08 02:07:42

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca'da hayata geçirdikleri Kişisel Gelişim ve Çoçuk Eğitim Merkezi(KİGEM) ile birlikte 7'den 70'e herkesi geliştirecek projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Yediden yetmişe herkese eğitim

Başkan Bıyık, Nenehatun Mahallesi’nde bulunan KİGEM ziyaret ederek biçki, dikiş, nakış gibi alanlarda kurs gören bayan kursiyerle ve eğitim gören çocuklarla sohbet edip, taleplerini dinledi. Ziyareti sırasında yapmış olduğu açıklamalarla Bilgi evlerinin konseptini geliştirdiklerini ve 7’den 70’e herkesi kapsayacak şekilde yeni çalışmaların başlayacağını belirten Başkan Bıyık, “Darıca Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan herkesin kendini geliştirmesini önemsiyoruz. Genç yaşlı, kadın erkek herkese yönelik projeler üreterek herkesin yanında ve en büyük destekçisi olmak istiyoruz. Bu amaçla bilgi evlerimizi kısa adı KİGEM olan Kişisel Gelişim ve Çocuk Eğitim Merkezine dönüştürdük. Kadınlar el beceri kursları ile kendilerini geliştirip ev ekonomilerine katkıda bulunurken çocukları da diğer odada uzman eğitmenler tarafından eğlenerek öğrenebiliyor. Amacımız 7’den 70’e herkesin kişisel gelişimine katkı sunmak” diye konuştu.

Darıca’da kadınların kurslarda aldıkları eğitim sonrası üretecekleri el emeği göz nuru ürünleri satarak aile ekonomilerine katkıda bulunmaları için de çalıştıklarını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık,“KİGEM ile eğitim alan ve el becerilerini satarak aile ekonomilerine katkıda bulunabilmeleri için çalışma yapıyoruz. Çocukları eğlenerek eğitim görürken kadınlar da gönül rahatlığıyla kendilerini geliştirip, ürettiklerini satıp para kazanabilecekler. Herkesin mutlu olması için çalışıyoruz. Bu kapsamda mutlu aile mutlu Darıca anlayışıyla hareket ediyoruz. ”dedi.