KADIN GİRİŞİMCİYE DESTEK

Yerel Yönetimler 2021-03-08 02:10:07

İnegöl Belediyesi kadın istihdamını artırıcı projelerine bir yenisi daha ekledi. Belediye aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunarak kazanca dönüştürdüğü İnesmek Butik, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.

Kadın girişimciye destek

Belediye aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği ürünlerini satışa sunmalarına destek amaçlı Hanımlar El Emeği Çarşısını revize ederek, Beşinci Mevsim Kültür Merkezimizde modern bir mağaza oluşturdu. Eski sistemle çalışan Hanımlar El Emeği Çarşısı güncellenerek günümüz şartlarına uyarlandı, online ticaretin de sisteme dahil edildiği bir mağaza havasında modern bir butik oluşturuldu.

45 günde 95 ürün satışı yapıldı

Üreten ve ürettiğini kazanca dönüştürmek isteyen kadınlara destek amaçlı Beşinci Mevsim Kültür Merkezi zemin katında oluşturulan İnesmek Butikte; çeyizlik eşya, bebek ürünleri, dekoratif ev aksesuarları ve tablolara kadar birçok ürünü bulmak mümkün. E ticaret satışının da yapıldığı İnesmek Butik’te açılışından itibaren ilk 45 günde 95 ürün satışı yapıldığı, toplamında ise 7 bin 145 TL’lik gelir sağlanarak üyelere teslim edildiği belirtildi.

625 üyesi bulunan İnesmek Butik Mağazası, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Sadece bayanların katıldığı açılış töreninde Belediye Başkanı Alper Taban’ı temsilen eşi Birnur Taban yer aldı. İnesmek Butik Mağazası üyeleri, bayan meclis üyeleri ve davetlilerin yer aldığı açılışta, kurdele kesimi ile mağazanın açılışı yapılarak ardından içerideki ürünler incelendi.