GÖLBAŞI BİLARDONUN MERKEZİ OLUYOR

Yerel Yönetimler 2021-03-01 02:25:02

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek öncülüğünde, Türkiye'de emsali olmayan "Bilorda Turnuva Tesisi" projesinin temeli atıldı.

Gölbaşı bilardonun merkezi oluyor

2 bin metrekare inşaat alanına sahip,ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacak olan bilardo kompleksinin temel atma törenine dünyada "Mr. Magic" ya da "The Turkish Prince" lakaplarıyla tanınan Dünya Şampiyonu Semih Saygıner katıldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek açılış konuşmasında: “Bilardo hem Türkiye’de hem de dünyada büyük ilgi ile takip edilen ve ülkemizde en çok ilgi gören spor dallarından biri. Bugün, burada açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan çok değerli sporcumuz, dünya şampiyonumuz Semih Saygıner başta olmak üzere, Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu gibi değerli sporcuları, ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.” 

Ankara ve Gölbaşı spor turizminin başkenti olacak

Spor turizminin Ankara’ya taşınacağını aktaran Başkan Ramazan Şimşek “Spor denilince akla Ankara ve Gölbaşı gelecek. Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonaları önümüzdeki yıldan itibaren Gölbaşımızda oynanmaya başlayacak. TRT’den naklen yayınlanacak bu organizasyonlar sayesinde hem Gölbaşımız tanıtılacak hem de yıl içerisinde buraya gelecek binlerce sporcu ve seyirci ile ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

Federasyon binası Gölbaşına taşınıyor

Tesis hakkında bilgi veren Başkan Şimşek, “Tesisimizde, federasyon binası, turnuva salonu, fuaye, kafeterya ve mutfak, seyirci ve sporcu ayrı giriş-çıkış alanları, bay-bayan sporcu giyinme odaları, maç öncesi ve molalarda sporcuların maça hazırlanabilmesi için sporcu dinlenme odası, hakem odası, sinema koltuklu çift tribün, tüm salona hâkim loca, toplantı salonu, açık otopark gibi pek çok alan bulunacak” dedi.

Gölbaşı’nın gençlerine de çağrıda bulunan Başkan Şimşek “Benim de sizden isteğim ülkemize ve Gölbaşımıza dünya şampiyonlukları getirmeniz olacak. Bunları yaparken hem Bilardo Federasyonumuz hem de belediyemiz her zaman yanınızda olacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Ben, sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” Başkentimize yakışır bir Gölbaşı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tesisimizde emeği geçen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik Bilardo Federasyon Başkanı Ersan Ercan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Gölbaşımıza, Ankara’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

Saygıner “Türkiye başarılı sporcuları ile domine edecek güçtedir”

Semih Saygıner ise bilardonun dünyada büyük ilgi gören bir spor dalı olduğuna vurgu yaparak “1980’li yılların başında bilardoya başlamış ve bilardonun aileler tarafından tasnif edilmeyen bir spor olduğunu görmüş bir sporcu olarak, bu aşamaya gelişine şahitlik etmek beni çok mutlu ediyor. Bilardo dünyada tanınan spor dalıdır ve Türkiye başarılı sporcuları ile domine edecek güçtedir. Herkese bu yatırım için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dünyaca ünlü bilardocu Semih Saygıner’e meydan okuyan Başkan Ramazan Şimşek ile Semih Saygıner’in maçı renkli anlara sahne oldu.