DÜNYADA YATAY SEYREDİYOR

Döviz 2020-07-03 08:32:23

ABD'de koronavirüs vakalarındaki yeniden artışa bağlı olarak bazı yatırımcılar aşırı risk alma cesaretleri kırılıp güvenli limanlara yönelirken dolar dar aralıkta yatay seyrediyor.

Dünyada yatay seyrediyor

Yuan Çin'de hizmetler sektörünün güçlü bir şekilde yükseldiğini gösteren verinin ardından yatay seyrediyor. Bunda yatırımcıların ABD ile Çin arasında Hong Kong'daki insan haklarına yönelik diplomatik gerilim endişeleriyle büyük çaplı pozisyon almaktan kaçınmaları etkili.

ABD'de tarım dışı istihdam, koronavirüs salgınında kapatılan restoran ve barların tekrar açılmasıyla Haziran'da 4.8 milyon ile beklentilerin üzerinde artış kaydetti ancak koronavirüs enfeksiyonlarındaki yeni artışın bir kez daha ekonomik faaliyeti durdurma riski olduğu için para piyasasında tepki sınırlı kaldı.

Dolar euro karşısında 1.1243 seviyesinde bulunuyor.

Dolar yen karşısında hafif değişim göstererek 107.57'de bulunuyor.

Koronavirüs vakaları, aylarca süren katı tecrit uygulamalarından sonra birkaç ABD eyaletinde ekonomik faaliyeti yeniden açma planlarının durdurulmasına veya geri alınmasına neden oldu.

Yetkililer, Cuma günü başlayan ve hafta sonu devam edecek Bağımsızlık Günü tatili boyunca faaliyetlerini azaltmak için de adımlar atıyorlar.

Screen Shot 2020-07-03 at 8.31.12 AM