BÜYÜME 2020'DE DE SÜRECEK

Otomotiv 2019-12-16 02:35:19

Kasım ayında toplam pazarda beş basamak artışla yedinci sıraya yerleşen Opel Türkiye, pazar payını da 2018'in aynı dönemine göre yüzde 2 artışla yüzde 4,6'ya taşıdı.

Büyüme 2020'de de sürecek

Şirket, ilk 11 aylık dönemde ise marka sıralamasında üç sıra yükselerek toplam otomotiv pazarından yüzde 3,8’lik pay elde etti. Geçtiğimiz mart ayında Opel Combo ile hafif ticari araç pazarına giriş yapan Alman otomobil üreticisi, sekiz aylık dönemin sonunda kasım ayında elde ettiği başarılı satış sonuçlarıyla dokuzuncu sıraya yerleşerek ticari araç pazarındaki gücünü de ortaya koydu. Opel Türkiye, markanın 2019 performansı ve gelecek hedeflerini bir toplantıyla paylaştı. 

Hedef yüzde 5 pazar payı

Şirketin Genel Müdürü Alpagut Girgin, müşteri memnuniyetini temel alan kaliteli hizmet anlayışı ile daha fazla Opel müşterisine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Bir Alman markası olarak daha sıcak ve insan odaklı yaklaşımlarını devam ettireceklerini söyleyen Girgin, “Bu doğrultuda müşterilerimizin duygularına daha fazla hitap eden ve kaliteli hizmet anlayışıyla mobilite ihtiyaçlarını karşılayan bir Opel göreceksiniz” dedi. Girgin, Groupe PSA Türkiye’nin sinerjisi, ürün gamına eklenen yeni modellerin katkısı ve Türkiye pazarının yüzde 93’ünü kapsayan güçlü bayi yapılanması ile 2020 yılında yüzde 5 pazar payı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

opel-i

Yeni Corsa ile iddialıyız

2020 yılında toplam otomotiv pazarının 600 bin adede ulaşmasını beklediklerini söyleyen Girgin, yılın ilk çeyreğinde tüketicilerle buluşturacakları 6’ncı nesil Corsa’nın, sınıfında en iddialı model olacağını belirtti. Bugüne kadar ülkemizde 120 bin adetten fazla satılan Corsa’nın yeni neslinin de pazarda ciddi bir başarı yakalayacağını ifade eden Girgin, “Opel severler 2020 yılının ilk çeyreğinde yeni Astra ile yılın son çeyreğinde de yeni Insignia ile buluşacaklar” dedi.