KASABADAKİ KEDİLER"İN KEYFİ YERİNDE

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan "Kedi Kasabası"nda yüzlerce kedi, kendileri için her detayın düşünüldüğü keyifli bir ortamda yaşıyor.

Samsun'da 4 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanları için 150 dönüm alana kurulan, 3 veteriner ve 20 personelin görev yaptığı Hayvan Bakım Merkezi'nin 20 dönümlük alanını "Kedi Kasabası" oluşturuyor.

Kedi Kasabası'nda, hasta ve yaralı olarak getirilip tedavileri yapılmış 400 kadar kedi barınıyor.

Kedilerin her türlü konforunun düşünüldüğü Kedi Kasabası'nda, oynamaları için renkli toplar da bulunuyor. Ağaçların altında küçük kulübelerde kalan, geniş alanda özgürce oynayabilen, atlama, tırmanma yerleri bulunan kediler, bakımlarının yapılmasının yanı sıra mamalarını da klasik müzik eşliğinde yiyor. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Nurhan İşler, AA muhabirine, kasabada kedilerin yaşam kalitesini artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Vatandaşların getirdiği veya kendilerinin aldıkları yaralı ve bakıma muhtaç kedilere, tedaviden sonra Kedi Kasabası'nda baktıklarını belirten İşler, zaman içinde kedi sayısının 400'e ulaştığını ifade etti.