TAŞ DEVRİ YENİDEN BAŞLIYOR

GÜNDEM 2021-02-23 12:54:08

2019 yılında Türkiye'de bir benzeri olmayan, endüstriyel taş sektörünün en modern "Kent Estetik Merkezi"ni inşa eden Necipoğulları Yapı Elemanları; Türkiye'nin yeni taşları için uzun yıllar Ar – Ge çalışmaları yaparak NSTONE ile şehirleri, caddeleri ve parkları birer açık hava sanat müzesine dönüştürmeye hazırlanıyor.

Taş devri yeniden başlıyor

Necipoğulları, şehirleri sadece ihtiyaca yönelik değil estetik bir kaygıyla yeniden inşa edecek olan, caddeleri ve parkları birer açık hava sanat müzesine dönüştürecek NSTONE markasının lansman kampanyasını başlattı.

Yarım asırdır Türkiye için üretiyor.

Necipoğulları’nın hikâyesi 46 yıl önce Ordu’nun Ünye ilçesini hayallerinin gerçekleşeceği yer olarak seçen Baba Necip Kulaksız ile başladı. Şehir alt yapı hizmetleri için kilitli parke üretme tesisini inşa eden Necip Kulaksız, aslında bugün Türkiye’nin en modern “Kent Estetik Merkezi”nin temellerini o günlerde atmıştı. 

1984 yılında bayrağı babasından teslim alan Necipoğulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kulaksız, şehirlerin yeniden dizayn edilmesi ve ülkenin gelişmesi için yeni kulvarlar arıyordu. O günlerde sanayi ve inşaat sektöründe parlaklığıyla dikkat çeken bir şehri seçti kendisine. Bu şehir Anadolu Selçuklu’nun kadim başkenti Konya idi.

Teknolojiyi kullanıyor.

Dünya değişiyor, ülkeler gelişiyordu. Zamanın değişimi her şeyi sil baştan yeniden yorumlarken Necipoğulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kulaksız teknolojiye dayalı yeni bir tesis kurmayı çoktan aklına koymuştu ve başardı da. Bugün Türkiye’nin endüstriyel taş sektöründe en modern “Kent Estetik Merkezini” inşa etti.

tas-i

“Doğadan ilham aldık.”

Nstone markasının hikâyesine değinen Necipoğulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kulaksız şunları belirtti: “Yıllardan beri kırsaldan kente gerçekleşen göçler şehirlerin hızlı ama düzensiz büyümesine neden oldu. Nüfus arttıkça şehirler için alt yapı ve üst yapı sorunlarının önüne geçilemiyordu. Hikâye, bu sorunların çözümü ile başladı. 

Biz Nstone’u bir taş olarak görmüyoruz; onu geçmişin ihtişamıyla geleceğin modern yüzünü oluşturacak bir konsept olarak geliştirdik.  Nstone ürünlerinin geliştirilmesinde Ar-Ge ekibimiz, ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde gözlem yaparak sadece ihtiyaca cevap veren değil aynı zamanda göze hitap eden taşları hayal etti. Tasarımlarımızı; tarihimizden, doğadan ve gelecekten ilham alarak oluşturduk.” dedi. 

“Kent Estetik Merkezini kurduk.”

Hasan Kulaksız, “Klasik parke taşı üretimiyle uzun yıllar içinde Anadolu’da önemli ölçüde pazar sahibi olduk. Nstone markasının geliştirilmesiyle birlikte Türkiye’de bir benzeri olmayan endüstriyel taş sektörünün en modern üretim üstü olan “Kent Estetik Merkezi”ni inşa ettik ve büyüyen Türkiye’mize bu eseri kazandırdık.  Bundan böyle hem klasik taşlarımızı hem de yeni ürünümüz Nstone çeşitlerini bu merkezde üretmeye devam edeceğiz.” dedi.