Kizilay_Detay22-23
Kizilay_MobilMasthead2

RESTORANLAR SAAT 10'DA KAPANACAK

DÜNYA 2020-09-22 08:34:35

İngiltere'de ülke genelindeki pub, bar, restoran ve diğer yeme içme mekanları Perşembe gününden itibaren akşam saat 10'da kapılarını kapatmak zorunda kalacak.

Restoranlar saat 10'da kapanacak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un koronavirüs salgının ikinci dalgası ile mücadele kapsamında bu kararı bugün açıklaması bekleniyor.

Bugün hem parlamento hem de ulusa hitaben konuşacak olan Johnson'un makamı tarafından yayımlanan konuşma özetlerine göre Johnson, "Kimse yeni önlemlerin kişi ve iş yerlerine getireceği zorlukları hafife almıyor. Kolay olmayacağını biliyoruz ama vaka sayılarındaki artışı kontrol altına almak ve (İngiltere sosyal güvenlik kurumu olan) NHS'yi korumak için adım atmak zorundayız" diyecek.

İngiltere'de koronavirüs uyarı seviyesi 3'ten 4'e çıkarıldı. Dördüncü seviye salgının genel olarak dolaşımda olduğu ve bulaşma riskinin yüksek ya da ciddi oranda artış içerisinde olduğu anlamına geliyor.

Yakında açıklanması beklenen yeme-içme kısıtlamaların nedeniyle borsaya kote restoran ve pub zincirlerinin hisseleri dün sert şekilde geriledi.