ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

Yerel Yönetimler 2021-01-18 05:02:43

Onikişubat Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. İlçe merkezinde 7 adet Bilgi ve Kültür Evi, kırsal mahallelerde 65 adet Bilgi ve Kültür Evi ve 5 okulu yurtlarıyla birlikte yaparak hizmete kazandırdı.

Onikişubat Belediyesi'nden eğitime bir destek daha

 “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesiyle sadece ilçede değil tüm ilde şimdiye kadar 350 bin öğrenciyle 2,5 milyon okuma oranına ulaşmış. 350 bin kitabın baskısını ve dağıtımını yaparak eğitimin her projenin önünde olduğunu göstermiş, Down Eğitim Kültür ve Rehabilitasyon Merkezi (DOKMER), Kısa Süreli Engelli Bakım ve Yaşam Merkezi (KIYAM) gibi birçok farkındalıklı hizmetleri de ilçesine kazandırmış bir belediye Onikişubat Belediyesi.

Uzaktan eğitim daha verimli olacak

Şimdi ise insan yetiştirmenin her şeyden önemli olduğu bilinciyle Başkan Mahçiçek, Vali Hilmi Tolun Ortaokulu'nda ihtiyaç sahibi 400 öğrencimize, uzaktan eğitim ders programlarına daha verimli katılımlarını sağlamak amacıyla tablet dağıtımı yaptı.

Eğitimcinin yanındayız

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise şu ifadelere yer verdi.“İnsana yapılan yatırımdan daha değerli hiçbir şey yoktur. Onikişubat Belediyesi sağ olsun hem geçmiş çalışmalarıyla hem de şimdi eğitimin ve eğitimcinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim için çok önemli bir ihtiyaç haline gelen tabletleri öğrencilerimize teslim ettik.”

Tabletleri kendilerine hediye ettik

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise şu sözlere yer verdi.“Pandemi döneminde insanlarımızın paylaşıma ne kadar değer verdiğini gördük. Ekonomik imkânlar bakımından çok daha iyi durumda olan 150 kadar ülkeye yardım paketi gönderdik. Şimdi ise öğrencilerimizin eğitime devam edebilmeleri için tabletlerimizi kendilerine hediye ettik.”

Destekle nesiller ihya ediliyor

Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz şu şekilde konuştu.“Bilge Mimar Turgut Cansever’in veciz bir sözü vardır. “Şehirleri imar eder, nesli ihya etmezseniz ihmal ettiğiniz nesil, imar ettiğiniz şehirleri tahrip eder” Belediyelerimiz şehirleri imarla görevli olsa da nesli ihmal etmemeleri gerekiyor. Onikişubat Belediyemiz de verdiği bu destekle nesilleri ihya ediyor. Belediyemize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Öğrenciler duygularını paylaştı

Tablet dağıtılan öğrencilerden ortaokul öğrencisi Havva, “Bundan sonra tabletim ile derslerime daha iyi katılım sağlayabileceğim. Belediyemize ve büyüklerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Havva’nın babası ise, “çocuklarımız canlı derslere katılmakta çok zorlanıyordu, telefonla çok verimli bir şekilde bağlanamıyorlardı. Tablet almaya da durumumuz olmadığı için bu tablet dağıtımı çok iyi oldu. Başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tabletleri teslim eden her bir öğrenciye elleriyle teslim eden protokol, öğrencilere başarı dileklerini ilettiler. Öğrenciler ve veliler yapılan bu hizmetten dolayı Başkan Mahçiçek’e teşekkürlerini belirttiler.