ASYA BORSALARI SÖNÜK BAŞLADI

Borsa 2020-10-26 08:46:31

Asya borsaları, Avrupa'da ve ABD'deki artan koronavirüs vakalarının küresel gelecek görünümünü zayıflatmasıyla yeni haftaya sönük bir başlangıç yaptı.

Asya borsaları sönük başladı
Asya borsaları, Avrupa'da ve ABD'deki artan koronavirüs vakalarının küresel gelecek görünü

ABD, son iki günde şu ana kadar gördüğü en yüksek koronavirüs vaka sayısını tespitçederken, Fransa da vaka sayılarında rekor kırdı. İspanya ise olağanüstü hâl ilan etti.  

Japonya dışındaki Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi %0.1'lik hafif bir yükseliş gösterirken, Japonya'nın Nikkei endeksi yatay seyretti. 

ABD'deki artan vaka sayıları ve mali canlandırma paketi görüşmelerinde belirgin bir ilerleme olmaması nedeniyle S&P 500 vadelileri %0.6 düştü, EUROSTOXX 50 vadelileri ise %0.7 geriledi.  

Çin'in liderleri 2021-2025 döneminde reformlarla büyümeyi dengelemek adına beş yıllık ekonomik planı görüşmek için buluşacaklar. Çin lokomotif hisseleri %0.5 geriledi.   

Bu hafta üç büyük merkez bankası para kurulu toplantısı yapacak. Piyasalar, Kanada Merkez Bankası'nın ve Japonya Merkez Bankası'nın şimdilik faiz kararlarını ertelemesini beklerken, Avrupa Merkez Bankası'nın ise enflasyon ve büyümeye karşı temkinli duracağını bekliyor.   

    

(Aşağıdaki veriler TSİ 0823 itibarıyladır. Yanında '*' işareti bulunanlar kapanış verileridir.)

Tahvil piyasası

Screenshot 2020-10-26 at 09.22.32

OpelAralık